Vizītkartes

Vizītkartes dažādu mērķu sasniegšanai – ko par tām atcerēties?

Atstāt pirmo iespaidu uz apkārtējiem cilvēkiem ir ļoti svarīgi. Bet kā pēc tam, kad pirmais iespaids ticis atstāts, palīdzēt atcerēties par Tevi? Lielisks palīgs, kas noder gan darba gaitās, gan ikdienā, ir ir vizītkartes. Vizītkartes dizains un formāts mēdž būt ļoti dažāds, katram cilvēkam vai uzņēmumam piemērots, un ir svarīgi to radīt pareizi. Kā zināt, kas slēpjas vizītkaršu veidošanā, kur vērsties, ja vēlies izgatavot vizītkartes un vai to iespējams paveikt paša spēkiem? Turpini lasīt rakstu un noskaidro visu par un ap vizītkartēm!

Lai atstātu pareizo iespaidu, svarīgi ir ne tikai vizītkartes izmēri, bet arī atbilstošs vizītkartes dizains. Kādas mēdz būt vizītkartes un kur tās veidot?

Vizītkartes – kas tas ir?

Šķiet, ka teju ikviens vismaz reizi mūžā ir redzējis šo mazo, apdrukāto papīra gabaliņu, kas sevī ietver svarīgāko informāciju par kādu noteiktu cilvēku vai uzņēmumu. Tā kā uz tās redzamā informācija ir īsa un kodolīga, nepieciešams to veidot precīzu un izvēlēties, kādu tekstu iekļaut. Kā mainījusies vizītkaršu loma?

 1. Vizītkartes izgatavošana notikusi jau sen. Pavisam senā pagātnē šis papīra gabaliņš bija neatņemama sabiedrības augtākā slāņa sastāvdaļa. Tās pasniegt vajadzēja tikai svarīgos gadījumos. Nereti ziņneši bija tie, kas šīs vizītkartes nodeva citām svarīgām personām, mērojot daudzus kilomentrus.
 2. Jau ilgu laiku pēc tam, posmā, ko mēs pazīstam kā padomju laikus, vizītkartes kalpoja kā palīgs ierēdņu, dažādu struktūru vadītāju un republiku augstāko slāņu cilvēku dzīvēs.
 3. Mūsdienas vizītkartes, kādas tās pazīstam tagad, ir kļuvušas par teju ikviena uzņēmuma identitātes karti, ko saviem klientiem un sadarbības partneriem dalīt jebkurā vietā un laikā.

Mūsdienās vizītkaršu ir tik daudz, ka nepieciešams ievērot noteiktas formas un dizainu, lai atšķirtos no bezgaumīgām un neinteresantām vizītkartēm, paliekot klientu atmiņā uz ilgāku laiku. Kas jāņem vērā, lai vizītkarte būtu korekta un neatbaidītu cilvēkus, kas to lasa?

Vizītkartes veidošana – kam pievērst uzmanību?

Tēlu par Tevi un pārstāvēto uzņēmumu noteikti veidos vizītkartē iekļautais dizains un tās saturs. Lai tā izdotos acij tīkama, tai jābūt:

 • apdrukātai no vienas puses. Jāņem vērā, ka lielākoties informāciju, kas tiks uzdrukāta uz vizītkartes aizmugures, neviens neievēros;
 • nepārblīvētai ar informāciju. Jo mazāk informācijas, jo labāk. Ieteicams iekļaut tikai pašu svarīgāko, kas klientam vai partnerim būtu jāzina;
 • vienotā dizainā. Saskaņoti burtu fonti un krāsas var glābt jebkuru vizītkarti, tādējādi piedodot unikalitāti arī uzņēmumam, par kuru tapusi šī vizītkarte;
 • veidotai savā valodā. Vienmēr ierasts vizītkarti veidot savā valodā, taču, ja uzņēmums ir starptautisks, to pieņemts veidot, piemēram, angļu valodā.

Ko vizītkartēs raksta?

Lai nepārblīvētu vizītkarti, nepieciešams pareizi izvietot informāciju. Dažādie internetā pieejamie vizītkartes paraugi liek noprast, ka informācija, bez kuras nevar iztikt, ir:

 1. vārds, uzvārds;
 2. uzņēmuma nosaukums;
 3. tālrunis;
 4. adrese;
 5. e-pasts.

Visa cita informācija ir sekundāra, un ir vērts apdomāt, vai to nepieciešams ievietot uz vizītkartes. Bet kā un kur tās izgatavot? Turpini lasīt rakstu un uzzini!

Vizītkartes izgatavošana – darīt pašam vai vērsties pie lietpratēja?

Agrāk vizītkaršu izgatavošana vienmē tika uzticēta dizaineriem. Vizītkartes paraugi liecina, ka senāk ikviena vizītkarte bija rūpīga un pārdomāta, ko ne vienmēr varētu attiecināt uz vizītkartēm mūsdienās. Arvien biežāk cilvēki izvēlas jaunu metodi – vizītkartes izgatavošana internetā. Kādas ir priekšrocības, taisot paša spēkiem?

 • Lētāk. Ja dizainu veidosi pats, nenāksies maksāt izgatavotājiem par dizainu, izgatavošanu un piegādāšanu.
 • Vienkāršāk. Ja trūkst ideju par savu vizītkaršu izveidošanu, palīdzēt var standarta dizaini, ko piedāvā dažādi online vizītkaršu izgatavotāji.
 • Ātrāk. Ja nepieciešams ātri izgatavot vizītkartes, tiešsiastē to iespējams izdarīt vien 5-10 minūšu laikā.

Vizītkartes ir Tava uzņēmuma vai Tevis paša atspulgs, liekot potenciālajiem klientiem jau pirms sadarbības noprast, kāds ir Tavs uzņēmums. Esi rūpīgs, izgatavojot vizītkartes, un šaubu gadījumā vērsies pie dizainera, kurš uzklausīs Tavas vēlmes un pārvērtīs tās skaistā vizītkartē!