Vai Latvijā ir pieejami ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi?

Latvijā ir ļoti daudzi aizdevēji, kuri piedāvā noformēt dažādus kredītu veidus, tostarp piedāvājuma klāstā ir arī ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi. Katrs no tiem izstrādājis konkrētus kritērijus pēc kuriem vadoties tiek izlemts, vai konkrētajam klientam tiks piešķirts aizdevums vai tomēr nē.

Šie kritēriji pārsvarā ir, piemēram, vecums vai ienākumu līmenis. Pastāv vēl viens svarīgs kritērijs pēc kura vadās aizdevēji – kredītvēsture. Lielākā daļa aizdevēju piedāvā noformēt aizdevumu tikai tiem klientiem, kuriem iepriekš nav bijušas nenokārtotas parādsaistības.

Tomēr ir vairāki aizdevēji Latvijā, kuri piedāvā aizņemties arī tad, ja cilvēkam iepriekš bijušas nenokārtotas saistības.

Kas ir slikta kredītvēsture?

Sliktu kredītvēsturi iespējams iegūt brīdī, kad klients nav laikā nomaksājis aizdevumu. Šī iemesla dēļ lielākā daļa aizdevēju piešķir būtisku nozīmi tam, vai cilvēks spējis laicīgi nomaksāt savas saistības. Tas attiecīgi parāda to, vai aizdevējs var uzticēties klientam un var būt pārliecināts, ka aizdevums tiks atdots laikā.

Jāņem vērā, ka dati par slikto kredītvēsturi parādnieku reģistrā uzglabājas līdz pat 10 gadiem, kas nozīmē to, ka gadījumā, ja vēlēsies aizņemties, bet aizdevējs redzēs, ka esi parādnieku reģistrā, pastāv liela iespēja, ka ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi var tikt atteikti.

Kā saņemt aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi?

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa aizdevēju piedāvā aizņemties tikai gadījumā, ja cilvēkam ir pozitīva kredītvēsture, tomēr ir vairāki aizdevēji Latvijā, kuri piedāvā aizņemties arī tad, ja kredītvēsture ir sabojāta un tiek klientiem piedāvāti ātrie kredīti internetā ar sliktu kredītvēsturi.

Šādos gadījumos aizdevējam ir tiesības pieprasīt, lai cilvēks uzrāda izziņu no darbavietas, kā arī bankas konta izrakstus un citus ienākumus apliecinošus dokumentus. Tādā veidā aizdevējam ir garantija, ka cilvēks būs spējīgs atmaksāt viņam izsniegto aizdevumu un ātrie kredīti ar parādsaistībām var tikt piešķirti.

Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi bez ķīlas

Kredīts parādniekiem var tikt izsniegts arī bez ķīlas un galvotāja, tomēr nepieciešams paturēt prātā, ka aizdevējs ir tiesīgs pats izlemt par aizdevuma piešķiršana nosacījumiem. Lai lemtu par to, vai aizdevums tiks piešķirts bez ķīlas un galvotāja, var tikt ņemti vērā tādi faktori kā parāda summa, kredītvēstures statuss, gan arī konkrētā aizņēmēja finanšu situācija, un tādā veidā tiek izlemts, vai ātrie kredīti parādniekiem tiks izsniegti.

Aizdevums ar sliktu kredītvēsturi no 18 gadiem

Mūsdienās ātrie kredīti ar sabojātu kredītvēsturi tiek piedāvāti arī no 18 gadu vecuma. Tā ir iespēja aizņemties arī tiem, kuriem nav 18 gadi, jo lielākā daļa aizdevēju Latvijā piedāvā aizņemties tikai tiem, kuri sasnieguši 21 gada vecumu.

Tomēr, ja aizdevējs piedāvā aizņemties jau sākot no 18 gadu vecuma, nepieciešams rūpīgi iepazīties ar nosacījumiem, ko piedāvā konkrētais aizdevējs, jo tikai tādā veidā varēsi būt pārliecināts, ka konkrētais aizdevuma veids ir piemērots tieši tev.

Kurus faktorus ņem vērā, ja vēlos aizdevumu?

  • Ja esi izvēlējies aizņemties ātro aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi, aizdevējs, visticamāk, ņems vērā vairākus faktorus.
  • Pirmais faktors, protams, būs tavs ienākumu līmenis. Aizdevums var tikt atteikts gadījumā, ja ikmēneša ienākumu līmenis ir pārāk zems.
  • Tāpat tiek ņemts vērā arī tas, cik liels ir bijis tavs iepriekšējais aizdevums, ko neesi atdevis laikā, un kādi bijuši iemesli, kāpēc neesi atdevis aizdevumu laikā.
  • Ja tevi ieinteresējuši ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, noteikti nepieciešams salīdzināt visus pieejamos aizdevumus, lai varētu izvēlēties tieši sev piemērotāko variantu.
  • Viena no šādām vietām ir Comparo.lv, kur ērti un vienkārši iespējams dažu minūšu laikā salīdzināt visus pieejamos aizdevumus, tādā veidā atrodot tieši sev piemērotāko!

Author: Māris

Digitālā pasaule var būt tik aizraujoša, un interesanta, tā nepārtraukti attīstās, un nekas nestāv uz vietas. Dažiem šīs izmaiņas liek justies neomulīgi, bet man tas ļoti patīk. Green Zebru izveidoju, lai būtu iespēja apspriest digitālos jaunus ar citiem entuazistiem. Māris.