Viss, kas tev jāzina par kredītkartēm

Pirmkārt, tev nepieciešams saprast, ka kredītkarte nav tas pats, kas maksājumu karte. Ar maksājumu karti mēs varam norēķināties par pirkumiem un pakalpojumiem, savukārt ar kredītkarti ir iespējams tikt pie papildus finanšu līdzekļiem jebkurā situācijā, kad nepieciešama papildus nauda. Kredītkarti mūsdienās izsniedz ne tikai bankas, bet arī nebanku aizdevēji.

Lai varētu savā īpašumā saņemt kredītkarti, tev nav nepieciešams doties uz banku, jo visu iespējams nokārtot attālināti, ja vien tev ir pieeja internetam.

Pirmais aizdevums bez maksas

Jaunajiem klientiem bieži vien tiek sniegta iespēja izmantot kredītkarti bez maksas noteiktu laika posmu. Ja esi noformējis kredītkarti, tad noteikti pievērs tam uzmanību, jo, iespējams, ka aizdevējs ir sniedzis tev iespēju izmantot 30 dienu bezprocentu periodu. Šāda akcija bieži vien tiek rīkota gan jaunajiem klientiem, gan arī pastāvīgajiem, tādā veidā iegūstot arvien vairāk jaunus klientus.

Darba vieta, ienākumi un kredītvēsture

Aizdevējs noteikti pārbaudīs tavu maksātspēju, kā kredītvēsturi. Šie faktori ir noteicošie, lai varētu saprast, vai aizdevējs tev var uzticēties un izsniegt kredītkarti. To varēsi saņemt tikai tādā gadījumā, ja aizdevējam būs pārliecība, ka esi godīgs kredītkartes noformētājs. Lai savā īpašumā saņemtu kredītkarti nav nepieciešama oficiāla darba vieta. Mūsdienās ir dažādi veidi, kā cilvēki saņem regulārus ikmēneša ienākumus, un algots darbs jau sen nav vienīgais veids. Daudzi cilvēki izīrē dzīvokļus, piedalās akciju tirgošanā, kā arī izmanto citas iespējas, kā tikt pie regulāriem ienākumiem.

Ja tev nav oficiāla darba vieta, tad aizdevējs tev var izsniegt ierobežotu kredītlimitu, un pēc tās atmaksas, ja būsi apmaksu veicis laikā, tad nākamajā reizē aizdevējam ir tiesības tev piešķirt lielāku kredītlimitu. Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli un tiek paziņots, vai tev ir iespēja saņemt kredītkarti vai tomēr nē.

Tāpat uzmanība tiks pievērsta arī tavai kredītvēsturei. Attiecīgi, nevar būt tāda situācija, ka vēlies saņemt kredītkarti, bet uzrādās, ka tev ir slikta kredītvēsture. Kredītkartes tiks izsniegtas tikai tiem klientiem, kuru kredītvēsture nav sabojāta.

Pieejamās kredītkartes

Tev ir iespējams izvēlēties, piemēram, card vai arī Nordcard. Savacard minimālā summa ir 20 eiro, savukārt Nordcard 1000 eiro. Savukārt maksimālā pirmajai kredītkartei ir 5000 eiro, savukārt Savacard maksimālā summa ir 1500 eiro.

Kredītkarte bez galvojuma un kīļas

Kredītkartes tiek izsniegtas bez ķīlas un galvojuma, jo pieteikšanās kredītkartei notiek internetā. Lai varētu saņemt kredītkarti, tev tikai nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu attiecīgā aizdevēja mājaslapā. Kad tas būs izdarīts, aizdevējs izvērtēs tavu pieteikumu un sniegs galīgo lēmumu. Ja viss būs kārtībā, tad tev tiks izsniegta kredītkarte.

Gluži tāpat kā citi aizdevuma veidi, arī noformējot kredītkarti, tiek ņemts arī vecuma faktors. Katrs aizdevējs un banka, protams, paši nosaka to, no cik gadiem iespējams saņemt kredītkarti, tomēr noteikti vajadzētu pievērst uzmanību šim faktoram.

Piemēram, ja esi 19 gadus jauns students, kuram ir neregulāri ienākumi, visticamāk, ka tev kredītkartes izsniegšana tiks atteikta. Lai saņemtu kredītkarti, kā jau minējām, ir nepieciešami regulāri ienākumi, kurus vari arī pieradīt. Tas viss nepieciešams, lai aizdevējs tev varētu uzticēties un viņam būtu pārliecība, ka varēsi atdot iegūto naudas summu laikā un pilnā apmērā.

Arī tev pašam nepieciešams ar lielu atbildības sajūtu pieiet pie kredītkartes iegūšanas procesa, jo nepieciešams saprast, ka kredītkarti iespējams iegūt tikai tādā gadījumā, ja patiešām zini, ka spēsi nest par to atbildību!